Aktualności

Dzień bez samochodu

Po raz kolejny Zespół Szkół Publicznych w Łęknicy przyłącza się do akcji – Dzień bez samochodu. Poranek zimny ale my dzielnie maszerujemy do szkoły pieszo, inni postanowili przyjechać rowerem. Frekwencja dopisała :). Niektóre klasy postanowiły zaakcentować ten dzień zapraszając gości do szkoły lub organizując wycieczki rowerowe. Zapraszamy do fotorelacji .
Pan Marek Skowron podczas Dnia bez Samochodu był gościem klasy II b.
Przygoda pana Marka z kolarstwem zaczęła się 2 lata temu. Najpierw była swobodna jazda, z której to właśnie powstała drużyna „Łęknica się kręci”. Z biegiem czasu doszły do tego wyścigi i rywalizacja. Było kilka startów ale najważniejszy był start w Górskich Mistrzostwach Polski w ubiegłym roku, gdzie pan Marek zdobył 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Najdłuższy dystans jaki pokonał to 271 km w ciągu dnia i był to ostatni dzień z pięciu, kiedy to jechał z Holandii do Polski. Cała trasa wyniosła 948 km. Za rok pan Marek będzie próbował zakwalifikować się do startu w Bałtyk- Bieszczady tj. 1008 km non stop.
Podczas spotkania zachęcał drugoklasistów do jazdy na rowerze, do czynnego spędzania czasu wolnego. Zapoznał ich z najnowszymi nowinkami rowerowymi. Nasz gość często podkreślał, jak ważny jest kask i ochraniacze. O bezpieczeństwie na drodze również była mowa . Dziękujemy za spotkanie, życzymy kolejnych medali i do zobaczenia na ścieżkach rowerowych!!!

Tags