Aktualności

Międzynarodowy Festyn Rodzinny Święto Hortensji – 01.09.2018 r. – Bad Muskau

Transgraniczna Liga Mistrzów – wzmocnienie innowacyjnych oddziaływań edukacyjnych po obu stronach Nysy Łużyckiej
PLSN.03.01.00-08-0072/17

,,Transgraniczna Liga Mistrzów … – informacje z przedszkola”

Międzynarodowy Festyn Rodzinny

Święto Hortensji – 01.09.2018 r. – Bad Muskau

     Staramy się, aby nasze łęknickie przedszkolaki wyrosły na ludzi śmiałych, dobrze radzących sobie w życiu, mających dobry kontakt z otoczeniem, ludzi dobrze czujących się we współczesnym świecie. Proces ten trwa przez cały okres pobytu dziecka w przedszkolu a jednym ze sposobów osiągania takiego stanu są spotkania dzieci z partnerskich przedszkoli Łęknicy i Bad Muskau. Dzięki realizacji projektu „Transgraniczna Liga Mistrzów –wzmocnienie innowacyjnych oddziaływań po obu stronach Nysy Łużyckiej” w ramach Programu współpracy Transgranicznej INTERREG Polska – Saksonia mamy do zaoferowania dzieciom 6-letnim i ich Rodzicom wyjątkową ofertę edukacyjną.

Zadanie 2/7 – ,,Polsko – niemiecka Akademia Sportu”

  1 września 2018 r –  Międzynarodowy rodzinny festyn sportowy – wspólny festyn dla grupy przedszkolnej i szkolnej. Festyn zaplanowano od godziny 10 do 15.00. Wzięło w nim udział 25 przedszkolaków  z Łęknicy wraz z rodzicami  i opiekunami oraz 20 przedszkolaków z Bad Muskau z opiekunami. Uczestnikami festynu byli również uczniowie szkoły podstawowej w Łęknicy i  Bad Muskau – po 25 uczniów wraz z opiekunami.
O godzinie 10.00 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami  mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną uczestnicząc w zawodach sportowych zorganizowanych na stadionie sportowym w Bad Muskau. Mali zawodnicy brali udział w takich dyscyplinach sportowych jak: skoki w workach, rzuty do celu, toczenie beczki, bieg na trzy nogi, strzelanie na bramkę, rzuty kaloszem, wyścigi klamerek, trakt jajeczny i bieg z przeszkodami.

1 września 2018 r. – Święto Hortensji w Bad Muskau –  godzina 16.00  -18.00

Z okazji tradycyjnego już święta Hortensji obchodzonego po obu stronach Nysy Łużyckiej  w sali widowiskowej w Bad Muskau grupa dzieci 6-letnich z naszego przedszkola przedstawiła prezentacje artystyczne, które zostały przyjęte owacyjnie.  Po występach przedszkolaków na scenie zaprezentowali się uczniowie  ze szkoły podstawowej w Łęknicy, którzy zachwycili widownię tańcem z kolorowymi szarfami i recytacją wierszy w języku polskim i niemieckim. Po występach dzieci i uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni  do wspólnej zabawy   i udziału w działaniach kreatywnych – było malowanie twarzy, projektowanie toreb ekologicznych, konstruowanie z materiału przyrodniczego.

Wspólna polsko – niemiecka zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych.