Aktualności

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej  na obszarze całego kraju zajęcia w przedszkolach i szkołach zostają zawieszone na dwa tygodnie  od dnia 12 marca do dnia 25 marca 2020 r.

W tym okresie  uczniowie powinni pozostawać w domach  (to nie są ferie), zaleca się unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, okres ten powinien być potraktowany jako kwarantanna, w celu unikania zagrożeń.

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki, dla uczniów przebywających w domach, zostaną przygotowane  i przesłane przez nauczycieli  z wykorzystaniem e- dziennika Librus  oraz innych komunikatorów społecznych,  specjalne zadania edukacyjne, które będą na bieżąco sprawdzane i oceniane, aby czas spędzony w domu był odpowiedzialnie wykorzystany.

Uczniowie  mogą również korzystać z e –materiałów  znajdujących się na platformie Ministerstwa  Edukacji Narodowej  epodręczniki.pl (biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych). Rodzice, którzy chcieliby odebrać  pozostawione w szkole podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne mogą to zrobić w godzinach pracy placówki. Prosimy zachęcać uczniów do samodzielnej nauki, czytania książek, lektur.

Jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni, szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

W przypadku, gdy dziećmi będą opiekowały się osoby inne niż rodzice, powinni oni zostać szczegółowo zapoznani  z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny.

Proszę śledzić na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra  Zdrowia , Ministra Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora poprzez e- dziennik Librus.

Sławomira Marszałek

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Łęknicy