Aktualności

Uroczyste Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej

       W dniu 27 października 2017 roku  odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Łęknicy.

          Dzieci przed szeroką publicznością zaprezentowały  swój program artystyczny .Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenkę. Zauroczyli wszystkich ciekawym układem tanecznym z balonami. Zdali przed publicznością swój pierwszy egzamin.

       Po programie artystycznym Pani  Dyrektor  Sławomira Marszałek, życzyła pierwszoklasistą u progu nauki w szkole podstawowej:

– aby każdy dzień pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy,

– aby nauka była przyjemnością,

– aby każdy miał prawdziwego przyjaciela,

– aby swoim zachowaniem, postępowaniem oraz wynikami w nauce zasłużyli na miano Wzorowego Ucznia, a tym samym spełnili oczekiwania Pani Wychowawczyni i Rodziców.

     Po życzeniach Pani Dyrektor wielkim ołówkiem uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni Anna Czudec- Kubala wręczyła  pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy a uczniowie z pomocą Pani Wicedyrektor Ewy Sienkiewicz odbili swój palec wskazujący w księdze pamiątkowej.

Na zakończenie Pierwszoklasiści otrzymali prezenty przygotowane przez rodziców. Pierwszaki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia  i w radosnym nastroju udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, wielką tortową księgę i mnóstwo pysznego ciasta. Ach co to był za dzień…..