Aktualności

Jesteśmy z Wami!

Mieliśmy nadzieję, że to się nie stanie. Ale niestety 24. lutego br. stało się to, co najgorsze – siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Wojna stała się faktem. Dziś wszystkie oczy, myśli i modlitwy zwrócone są   w stronę Ukrainy. Ukraińcy bronią dziś Polski, Europy i wartości całego Zachodu – płacąc za to najwyższą cenę. Nie zostawimy ich samych!

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do mieszkańców Naszego Miasta:  okażmy wsparcie poprzez słowa otuchy, wsparcie materialne. Powiedzmy naszym przyjaciołom z Ukrainy: „Jesteśmy z Wami!”. Od niedzieli organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy:

koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, zestawy medyczne, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestawy wielorazowych naczyń kuchennych, środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe; Pamiętajmy ,że potrzebne rzeczy niech będą nowe( środki higieczne) lub mało używane ( odzież, zabawki)

żywność: produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania,  żywność puszkowana, makarony, artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Myśląc o najmłodszych przynieśmy artykuły papiernicze, zabawki, artykuły dla niemowląt.

Nie wiemy czy wymieniliśmy wszystkie najpotrzebniejsze artykuły. Wiemy, że wśród Nas mamy osoby z Ukrainy. Zapewne macie tam też przyjaciół czy rodzinę. Zapytajcie się, co jest im potrzebne. Będziemy zbierać dary w następujących punktach:

– Hotel Mużakowski – od godz. 7 do 21 lub na stacji Aral całodobowo;

– Miejski Ośrodek Kultury;

– Zespól Szkól Publicznych – od godz. 7 do 15;

– pawilon TREK ul. Graniczna 3 a – od godz. 7 do 15;

– Plebania przy Kościele Św. Barbary – po mszach świętych.

Zebrane rzeczy będziemy raz w tygodniu przewozić do punktu zbiorczego w Zielonej Górze, skąd będą przewożone na granicę. W razie pytań, propozycji pomocy udostępniamy nr. telefonu 784 954 330 lub 788045473.

Kierujemy ku Wam wszystkie najserdeczniejsze myśli i wyrazy wsparcia. Jesteśmy z Wami!

Tags