Aktualności

Przedszkolaki kochają zwierzaki

Kiedy po raz pierwszy odwiedzi się schronisko dla bezdomnych zwierząt trudno jest przekroczyć jego progi. Niezliczona ilość przypominających o sobie ciągłym szczekaniem psów, wpatrzone w człowieka smutne psie oczy, stado merdających ogonów sprawiają, że chciałoby się odejść, aby nie widzieć. Po chwili jednak przychodzi refleksja- Jeśli każdy chciałby nie zauważać???….

Kiedy widzi się wolontariuszy, pracowników schroniska wkładających ogromny wysiłek i całe swoje serce w jakże trudną i często obciążoną smutkiem pracę, kiedy czyta się ile miłości wkładają w ratowanie chorych, bywa że głodzonych i opuszczonych zwierząt- trzeba pomóc!!!

Wrażliwość, empatia, uczenie dzieci, że ważny jest każdy gest dobroci i miłości należy do nas – rodziców, nauczycieli. Pokażmy dzieciom, że doświadczanie czynienia dobra daje coś więcej niż zadowolenie, sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Pokażmy dzieciom, że nawet małe gesty sprawiają radość innym. Uczmy na co dzień, że WARTO POMAGAĆ!

Dzieci z Łęknickiego przedszkola w miesiącu październiku rozpoczęły akcję pomocy niechcianym zwierzętom ze schroniska w Żarach. ,,Pełna miska dla schroniska”– akcję wspierają wszyscy, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki gromadzą każdą ilość suchej i mokrej karmy, aby łatwiej było podopiecznym schroniska przetrwać czas najtrudniejszy- czas chłodów jesieni i zimy.

Dzieci pragną podziękować gorąco za wsparcie i pomoc płynącą z serca:

– wszystkim rodzicom  naszego przedszkola za ogromne zaangażowanie,

– pracownikom i p. Kierownik sklepu ,,Horex”, pracownikom i p. Kierownik sklepu ,,Spaar”

za udostępnienie miejsca i pomoc w zbiórce,

– Pani Weterynarz Monice Stachura za apel do ludzi dobrego serca i nieocenioną pomoc,

– Panu Burmistrzowi Piotrowi Kuliniak i pracownikom Urzędu Miasta za aktywne włączenie się

w przedszkolną akcję,

– Państwu Renacie Pinkowskiej, Radosławowi Kamińskiemu z Targowiska Miejskiego oraz Panu Mariuszowi Janowskiemu ze sklepu zoologicznego  przy ul. Dworcowej za zaangażowanie i okazane wsparcie.

Jednocześnie przedszkolaki apelują do wszystkich, którzy kochają i pragną pomóc zwierzętom–

zbiórka na terenie Przedszkola Miejskiego potrwa do końca miesiąca listopada. W holu Urzędu Miasta można natomiast obejrzeć wystawę wytworów dziecięcych pod hasłem ,,Przedszkolaki kochają zwierzaki” połączoną ze zbiórką na rzecz podopiecznych schroniska.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI.

,,RATUJĄC JEDNEGO PSA NIE ZMIENIMY ŚWIATA…

ALE ŚWIAT ZMIENI SIĘ DLA TEGO

JEDNEGO PSA”.

Sylwia Mędrek