Aktualności

Projekt „3D printed Board Game”

Gra planszowa wydrukowana w 3D
Klasa 3b wzięła udział w projekcie eTwinning. W ramach projektu „3Dprinted Board Game” zrealizowanego we współpracy ze szkołą w Trzebielu i szkołami w Grecji powstała gra o nazwie Landmarkia. Nazwę i logo  zaprojektowali  uczestnicy projektu. Drogą głosowania wyłoniono najlepsze propozycje. Wszystkie zawierały element uwidaczniający współpracę polsko-grecką. Jej elementy takie jak pionki, pudełko na akcesoria, kostki zostały wydrukowane na drukarce 3D.
Szkoły przez kilka miesięcy realizowały kolejne punkty projektu.
W ramach podejmowanych działań projektowych uczniowie uczyli się projektowania w Tinkercad i wykonywali kolejne działania z projektu. Projektowali pionki do gry  i akcesoria – kostkę, jak również pracowali nad zasadami gry, nazwą, logo oraz pytaniami i ilustracjami do pytań. Wirtualny projekt kostki i pionka został urzeczywistniony, to znaczy wydrukowany przy użyciu drukarki 3D. Gra zasadami zbliżona do popularnej gry Monopoly z tą różnicą, że pytania oscylują wokół najistotniejszych symboli przybliżających oba kraje.
Drukarka 3D, a dokładniej wydruki powstające przy jej użyciu  były inspiracją wszelkich działań projektowych. Drukarka została zakupiona do szkoły w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, a uczniowie klasa 3b to prekursorzy w  dziedzinie druku 3D. Finalnym etapem projektu było onlainowe spotkanie podczas którego   szkoły zagrały w grę, którą stworzyli wspólnymi siłami:).
Tags