Aktualności

Poznajemy budowę ptaka

Celem Międzynarodowego Dnia Ptaków, który przypada na 1 kwietnia, ustanowionego już w 1906, jest   zwrócenie uwagi na zagrożenia przed jakimi stoją ptaki, oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę.
Z okazji święta zachęcamy do bardziej uważnego przyjrzenia się ptakom. Aby je obserwować nie trzeba robić dalekich wypraw – na początek wystarczy zajrzeć do ogrodu, parku czy na skwerek. Nawet w mieście, wśród domów możemy rozpocząć swoją przygodę z ptakami. Wystarczy spojrzeć na świat trochę innym okiem – z odrobiną uwagi i cierpliwości.
Uczniowie ZSP w Łęknicy z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaka, odwiedzili Pana Krzysztofa Łępucha i jego hodowlę gołębi. Pan Krzysztof jest zdobywcą wielu nagród, polskich jak i europejskich. Z ogromnym zaangażowaniem opowiedział nam o rodzinnej pasji i oprowadził nas po swoim „królestwie”. Zapraszamy do fotorelacji a Panu Krzysztofowi dziękujemy raz jeszcze za bardzo ciekawą lekcję o gołębiach i życzymy dalszych sukcesów. Za Achillesa oczywiście trzymamy kciuki   .

Tags