Aktualności

Pożegnanie Absolwentów Gimnazjum 2017

Czas płynie szybko – tak niedawno przestępowali progi naszej szkoły po raz pierwszy, by teraz opuścić jej mury, kończąc tym samym kolejny etap w swoim życiu. Przed nimi nowe drogi i nowe wyzwania… Naszych tegorocznych absolwentów – bo o nich tu mowa – pożegnaliśmy na dzisiejszym apelu.. Jak co roku w uroczystości tej uczestniczyli nauczyciele, rodzice, uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz zaproszeni goście.
Ceremonię rozpoczął polonez w wykonaniu Absolwentów, prowadzony przez charyzmatyczną naszą nauczycielkę Julitę Jamza – Szik, za co z całego serca jej dziękujemy.
Podczas drugiej części uroczystości na scenę zaproszono absolwentów, którzy wyróżnili się znakomitymi wynikami w nauce. Najwyższe odznaczenie za wybitne wyniki w nauce, czyli „Wzorowego Absolwenta” otrzymało troje uczniów: Anna Tuszkiewicz, Dominika Pietrzak oraz Maksymilian Ciereszko. Statuetkę Sportowca Roku otrzymała Wiktoria Iwuć, natomiast Statuetkę za najlepiej napisany egzamin gimnazjalny otrzymał Maksymilian Ciereszko. Nagradzanym towarzyszyli rodzice, których uhonorowano listami gratulacyjnymi. Podczas wręczania odznaczeń uczennice klas II przybliżyli publiczności sylwetki wyróżnionych – aż dziw bierze, że ci młodzi ludzie potrafili tak umiejętnie dzielić czas pomiędzy szkołę i liczne pasje, którym się oddawali bez uszczerbku na nauce! 

Po tych chwilach pełnych emocji, braw i dumy z dokonań przyszedł czas na pożegnanie absolwentów i ich rodziców z dyrekcją i gronem pedagogicznym. W niejednym oku zakręciła się łza nostalgii…
Drodzy Absolwenci: Z całego serca życzymy Wam osiągnięcia wymarzonych celów, a choć życie bywa przewrotne i nieprzewidywalne, to pamiętajcie, że wykształcenie może tylko pomóc w pokonywaniu trudności życiowych. Uczcie się i zdobywajcie doświadczenie. Bądźcie wykształceni, nie tylko „naumiani”, interesujcie się tym, co dzieje się wokół, czytajcie literaturę, bądźcie tolerancyjni dla wszystkich i otwarci na barwny, wielokulturowy świat. Niech Wam towarzyszy maksyma wielkiego Polaka – Władysława Bartoszewskiego – że w życiu „warto być przyzwoitym”.

Tags