Aktualności

Mała książka – wielki człowiek

Przedszkole Miejskie w Łęknicy we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Łęknicy bierze udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Dzieci
z grupy IV – 6 – latki wraz z nauczycielką odwiedziły bibliotekę, wysłuchały bajek czytanych przez Panią Bibliotekarkę, otrzymały piękną Wyprawkę Czytelniczą, w której znalazły książkę „„Pierwsze czytanki dla…”, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą kolejną wizytę w bibliotece – tym razem z rodzicami, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma kolejną naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Przedszkolaki biorą udział także w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez codzienne czytanie dzieciom- w towarzystwie Małego Misia – przewodnika po świecie literatury.

Tags