Aktualności

Dzień Pustej Klasy

Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. W święcie tym postanowiły wziąć udział klasy młodsze z ZSP w Łęknicy, klasy drugie.

Dzień ten zaczęliśmy od odwiedzenia Biblioteki Miejskiej, która znajduje się w Miejskim Ośrodku Kultury w Łęknicy. Z uśmiechem na twarzy powitały nas panie: pani dyrektor MOK  Bettina Kowalska-Targońska oraz pani bibliotekarka Alicja Kwiatkowska. W bibliotece mogliśmy zapoznać się z nowymi pozycjami książkowymi dla dzieci, wykonać prace plastyczne i pograć w różne gry.

Większość zajęć spędziliśmy jednak na świeżym powietrzu, poznając między innymi tajniki przyrody i bawiąc się np. w chowanego. Na zakończenie zajęć czekała dzieci niespodzianka, a mianowicie ognisko z kiełbaskami przygotowane przez MOK, za którą, jeszcze raz, bardzo dziękujemy!

 Dzień Pustej Klasy, jest to radosne święto, przypominające o tym, jak ważne jest celebrowanie natury i korzystanie z jej mądrości. Zabawa i nauka  w tym dniu była przednia! Dzieci  były zadowolone, uśmiechnięte i… najedzone a to, dla nas nauczycieli, najważniejsze!

Tags