Zespół Szkół Publicznych w Łęknicy

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

Poznajemy Ojcowiznę

Email Drukuj PDF

Konkurs "Poznajemy Ojcowiznę" rozstrzygnięty

13 maja w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" w województwie lubuskim. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni:

 1. Wiktoria Paczyńska i Karolina Otocka kl. V zostały laureatkami etapu wojewódzkiego za pracę pt. „Którędy na drugą stronę”.
 2. Natalia Węglowska i Kornela Pierścińska kl. III gimnazjum zostały finalistkami za pracę pt. „Co w trawie piszczy”.
 3. Karolina Prodlik kl. II a gimnazjum została finalistką za pracę pt. „Tajemnice sosnowego lasu”.
 4. Klaudia Łagnowska i Agata Wąsowicz kl. II a gimnazjum otrzymały wyróżnienie za pracę pt.”Geopark Łęknica”.

 

15 maja  w Sali Konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Żarach odbyło się podsumowanie finału powiatowego tego konkursu.  Na tym szczeblu również odnieśliśmy sukces:

 1. Wiktoria Paczyńska i Karolina zdobyły I miejsce.
 2. Natalia Węglowska i Kornela Pierścińska  zdobyły I miejsce.
 3. Karolina Prodlik zdobyła I miejsce
 4. Klaudia Łagnowska i Agata Wąsowicz zdobyły II miejsce

 

Iwona Przyślak

GALERIA ZDJĘĆ

 

Kilometr dla zdrowia

Email Drukuj PDF
 

Rowerowy Zlot Gwieździsty do Bad Muskau

Email Drukuj PDF

9 maja br. ruszyliśmy w drogę  na Rowerowy Zlot Gwieździsty. Impreza odbyła  się w ramach obchodów 200 rocznicy Parku Mużakowskiego w Bad Muskau, który był centralnym punktem docelowym Zlotu. Trasa, którą podążaliśmy do mety była trasą okrężną,  gdyż rozpoczęła się i zakończyła w  Bad Muskau.  Prowadziła przez Łęknicę-Nowe Czaple-Chwaliszowice-Żarki Wielkie-Kamienicę-Siedlec-Zelz-Bad Muskau. Przejechaliśmy rowerem 37 km. Na mecie dla uczestników rajdu  przygotowano bogaty program, dużo muzyki oraz  loterię fantową.

Iwona Przyślak

Więcej…
 

Poznajemy Ojcowiznę

Email Drukuj PDF

9 maja 2014 roku w żarskim ratuszu odbyło się  podsumowanie etapu powiatowego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”. Uczennice  naszej szkoły zostały nagrodzone. Karolina Prodlik z kl. I A zajęła II miejsce za pracę pt. „Park inny niż wszystkie” , a Alicja Hudyma z kl. III A  III miejsce za pracę pt. „Gorzki koniec fabryki”. Ich prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Podsumowanie etapu wojewódzkiego odbyło się 14 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Prace naszych uczennic zostały tam wyróżnione.

Iwona Przyślak

Więcej…
 

Apel - HIV i AIDS

Email Drukuj PDF

1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień HIV/AIDS - w związku z tym wydarzeniem w naszej szkole uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną informującą o drogach zakażenia i sposobach unikania zarażenia się wirusem. Prezentację przedstawili uczniowie klasy II a Szymon Cieżniak i Eryk Meller.

Iwona Przyślak

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL